1. “Ayrımcılığa ve Şiddete Karşı Hakları ve Hayatı Savunmak İçin: Sosyal İçerme” dijital ortamda!

  Kaos GL’nin sosyal dışlanmanın üstesinden gelecek ve içermeyi teşvik edecek stratejik hedefleri ele alan “Ayrımcılığa ve Şiddete Karşı Hakları ve Hayatı Savunmak İçin: Sosyal İçerme” broşürü dijital ortamda yayınlandı.

 2. Cinsel Şiddet Alanında Hak Temelli Yayıncılık Kılavuzu yayında!

  Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği, Toronto merkezli femifesto örgütünün “Doğru Kelimeyi Kullanmak: Kanada’da cinsel şiddet üzerine haber oluşturma” kitabından iki bölümü Türkçe’ye kazandırdı.

 3. Mülkiye’de “diplomasız” yüksek lisans programı başlıyor!

  Ankara Üniversitesi Senatosu’un kapattığı 2010 yılından beri yürütülen insan hakları yüksek lisans programı, akademisyenlerin ve insan hakları kurumlarının desteğiyle 2016 güz dönemi için “Diplomasız” yüksek lisans programı olarak başlıyor!

 1. Bir Cerablus hikâyesi

  Bir yandan da sınıra bakıp bakıp “Ay hemen şurası Suriye! Bak görüyor musun oradaki köyü!” diyip çizilen ülke sınırlarının aslında ne kadar yapay olduğunu tekrar tekrar fark ediyorduk. “Bak şu tarafta Cerablus var, Cerablus-Karkamış Osmanlı döneminde birlikte anılırdı”

 2. Bizim sokakların iki yüzü vardır

  Ondan sonra travestiyi de eller, oğlanlara göz de kırpar, hornette karşılaşabilirsiniz bile! Ama ağzınızı açamazsınız, namaz kılıyordur. Tek söz edemezsiniz, oruçludur. Haddinizi bilmeniz gerekir, o evli ve çocukları olan bir babadır.

 3. Kuir Kıbrıs: “Trans cinayetleri meşrulaştırılıyor!”

  Kuir Kıbrıs Derneği, katledilen trans kadın Hande Kader için dayanışma mesajı yayınladı:

Haftanın Gündemi

Gökkuşağı Forumu

İnsan Hakları

Kadın

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.

SİTE HARİTASI