1. Aklımın utanç odaları

  Pelin uyanmıştı, yanında Sanem vardı ve aklındaki utanç odaları sonsuza dek kapanmıştı.

 2. Günther: Toplum içinde ‘bulaşıcı’ olmaya devam edeceğiz

  Pembe Hayat’ın 20 Kasım etkinliğinde konuşan Almanya’dan trans aktivist Mari Günther, “Daha fazla mücadele edip toplum içinde yaşayıp ‘bulaşıcı’ olmaya devam edeceğiz” dedi.

 3. Pembe Hayat’tan proje yazma ve kaynak bulma atölyesi

  20 Kasım etkinlikleri kapsamında Pembe Hayat Derneği şehir dışından davet ettiği LGBTİ örgütlerine yönelik “Proje Yazma ve Kaynak Bulma Atölyesi” düzenledi.

 1. Yaşamın tüm renklerini bugüne ve yarına adamak

  "1 Ocak 2015- 23 Kasım 2015 arasında erkekler, 255 kadını öldürdü, bunların yüzde 18,5’i, yani neredeyse her 5 kadından 1’i, boşanmak-ayrılmak istediği için öldürüldü. Yüzde 9’u kendilerini öldüren erkekten daha önce şikâyetçi olmuştu"

 2. Dilek İnce Nefret Suçları ile Mücadele Onur Ödülü Tuna Şahin’e

  İkincisi verilen Dilek İnce Nefret Suçları İle Mücadele Onur Ödülü’nün bu yılki sahibi Mersin 7 Renk Derneği’nden Elif Tuna Şahin oldu.

 3. Eve dönmeyeceğiz!

  Evde kirli çamaşırını kendisi yıkamaktan aciz, yemek yapmaktan, kendi hayatını idame ettirmekten yoksun ve tamamıyla köle bir kadına bağlı (annesi, ablası, karısı) erkeğin sosyo-patolojik yetiştirilme hali, sonuç olarak sonunda kadın katline dönüşmekte.

Haftanın Gündemi

Gökkuşağı Forumu

LGBT

İnsan Hakları

Eğitim

Çalışma Hayatı

Aile

Askerlik

Kadın

Sağlık

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.