1. Transfobik Nefret Kurbanı Joker Dersim, Diyarbakır ve Mersin’de Anıldı

  İstanbul Tarlabaşı’nda Pazartesi gecesi gerçekleşen transfobik nefret cinayeti, İstanbul ve Ankara’nın ardından dün Dersim, Diyarbakır ve Mersin’de de protesto edildi.

 2. Aydın Öğretim Elemanları Derneği’nden Mardin Artuklu Açıklaması

  Aydın Öğretim Elemanları Derneği, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’nden, Yrd. Doç. Dr. Levent Şentürk’ün yaşam hakkı dahil tüm haklarının korumasını istedi

 3. Kara Korku ve Bir El

  Azınlıklara karşı ayrımcılıkla, ırkçılık ve cinsiyetçiliği birbirinden bağımsız düşünmek mümkün değil. Basında ise açık nefret söylemi kadar örtük olanı da endişe verici boyutlarda

 1. Pınar Selek İçin Adalet Paneli Ankara Üniversitesi’nde

  Ankara Üniversitesi İnsan Hakları Merkezi ve Uluslararası Af Örgütü Türkiye Şubesi, bu Cumartesi günü “Yargıyı Yargılamak: Cezasızlık ve Siyasi Davalar” başlıklı bir panel düzenliyor.

 2. İzmirli Felsefeciler ile Queer Buluşma

  Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi’nin her Salı yaptığı toplantıların bu haftaki konusu "Queer Kuram Penceresinden Cinsel Kimlikler" oldu.

 3. Açlık Grevindeki Trans Mahpus: Yalnız Olmadığımın Farkına Vardım, Teşekkürler!

  Yaşadığı hak ihlalleri sonucu açlık grevine başlayan trans mahpus Avşa, taleplerinin dinleneceği vaadiyle açlık grevine 13 Nisan’da son verdi.

Gökkuşağı Forumu

LGBT

İnsan Hakları

Eğitim

Çalışma Hayatı

Aile

Askerlik

Kadın

Sağlık

Kültür Sanat

Medya

Yaşam

MULTİMEDYA

kaosGL.org sitesi, Gökkuşağı Projesi kapsamında, İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Kurumu SIDA tarafından desteklenmektedir.