Gökkuşağı Forumu

Eşcinseller Ajda Pekkan’dan daha yakın "temas" bekliyor!

Pazartesi, 9 Haziran 2014

Ajda Pekkan, geçen yıl İstanbul’da öldürülen transseksüelin katiline verilen hapis cezasının haksız tahrik gerekçesiyle indirilmesine, "Trans insan değil mi?" diye köşesinde tepki göstermiş, insanların cinsel kimliğine göre değerlendirilmesinin insanlık olmadığını dair ifadede bulunmuş ama bu eşcinsellere, LGBTİ’lere yetmez.
 
Bizler daha fazla desteklenmek istiyoruz. Çünkü eşcinsellere, transseksüellere cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinden dolayı ayrımcılık yapıldığını, haksızlık yapıldığını artık herkes biliyor. Yani "biz"i savunmak için sadece söz yetersiz kalıyor.
 
Tabi gene de hiç yoktan iyidir diye düşünebiliriz, sevdiğimiz bir sanatçının hangi tarafta olduğunu bilerek. Çünkü eşcinsellerin gey ikonudur Ajda Pekkan ama öyle dişe dokunur bir çabası da olmamıştır bizler için şimdiye kadar. Diyebilirsiniz ki, koskoca eşcinsel camiasının gey ikonu olmuş, onlara moral olmuş, umut olmuş daha ne istiyorsun?
 
Evet, ben de onu anlatıyorum ya; eşcinsellerin, transseksüellerin Ajda aşkı kupkuru bir şey değil. İçinde umut var, güç var, cesaret var... O yüzden daha çok şey bekliyoruz. Umudumuza gerçekçi bir destek bekliyoruz, hayallerimizin gerçeğe dönüşmesi için daha yakın "temas" bekliyoruz. Eşcinsellerle Süperstar’ın teması onu aşağıya çekmeyecek, yıldızını daha çok parlatacaktır. Çünkü eşcinseller kime hayran olduysa, onu en yükseğe çıkarmıştır. Çünkü eşcinsellerin hayranlığı dediğim gibi kupkuru bir hayranlık değil, yaşama umudunun güç verdiği içten bir hayranlıktır. Aynı içtenliği Ajda’dan da bekliyoruz.
 
LGBTİ Onur Yürüyüşü’nün bu yılki teması, "temas". Ajda Pekkan’ın bizimle artık daha yakın temas halinde olmasını istiyoruz. Çünkü biz onu bugüne kadar beklentisiz sevdik, o da bize sevgisini bize daha yakın durarak gösterirse çok anlamlı olacak. Bu temas Ajda ile aramızdaki ilişkiyi resmileştirecektir. 

Son Yazıları